Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Září 2017

Začátek?

24. září 2017 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Kdy to začalo... Tedy nemyslím, kdy začal náš vztah, jiskření v očích a soužití dvou lidí. Ale kdy se myslivost začala doslova vtírat do našeho vztahu (kdy jsem si toho začala všímat já).
Když jsme se seznámili, občas jsem zaregistrovala, že můj muž telefonuje kvůli myslivosti. Když jsme spolu chodili, věděla jsem, že jede nějaký hon, nebo že si jde o víkendu sednout do kazatelny (pro nedotknuté myslivostí: to je ta krytá vyvýšená dřevěná budka u lesů), ale vždy to bylo spíš na domluvě, např. když jsem neměla čas za ním za svobodna přijet, učila jsem se na zkoušky, nebo jsem měla jiný program - nijak mi jeho koníček nezasahoval do života.
Kdy to přišlo? Retrospektivně můžu naprosto přesně říct, že absolutně nenápadně, pomalu a postupně, častěji a častěji, od chvíle, kdy jsme spolu začali bydlet.

Zelená

18. září 2017 v 15:00 | Vaše zelená manželka
Zelená je tráva, fotbal to je hra? Tak v mém případě to pravda není - bohužel/bohudík?
Každá žena/manželka/přítelkyně/milenka čas od času, nebo po určitou dobu soupeří (což je ve finále dost absurdní termín) s koníčkem svého muže/manžela/přítele/milence. Často ten narušitel vztahu bývá sport (i pasivní). V mém případě se jedná o zeleň lesa a její obyvatelstvo. Ano, můj manžel je myslivec! Myslivost ho provází v rodině od dětství. Byl myslivcem, když jsme se seznámili, byl myslivcem, když jsme spolu chodili, jako myslivce jsem si ho brala a jako s myslivcem se s ním pokouším žít jako manželka. Pokouším! Protože jestli někdo tvrdí, že manželství je o kompromisech, pak nikdy - NIKDY - nežil s myslivcem!
A proč? Zrušili jste někdy zamluvený romantický prodloužený wellness víkend, protože zrovna začala jelení říje? Snažili jste se na poslední chvíli udat vstupenky na koncert vaší oblíbené kapely, protože váš "zelený muž" slíbil komusi účast na honu na kačeny? Ne? Tiše závidím! Ano? Upřímnou soustrast - a jsem ráda, že v tom nejsem sama!