Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Kam s nimi...

16. října 2017 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Koupili jsme dům. Nastěhovali jsme se a také jsme si postupně navozili své věci z našich bývalých domovů u rodičů. Můj zelený muž se mě už dřív nenápadně ptal, jestli se mi líbí mít na stěnách vystavené trofeje.
"No jasně", odpovídala jsem bezelstně, "je to jako na zámku!"
A tak se asi těšil, jak na mě z ložnice každé ráno vybafne jeho největší úlovek - obrovská vycpaná hlava divočáka s otevřenou mordou. Přivezl si také pár dek (rozumějte kůží ulovené zvěře), srnčí trofeje a nějaké fotky, na kterých hrdě pózuje u slovené zvěře. Chvíli jsem na něj koukala, jak běhá po prázdných nebo polozaplněných místnostech a živě si představuje, kam kterou trofej pověsí. Musela jsem zasáhnout!
"Miláčku," začala jsem nenápadně, "do ložnice to dávat nebudem. Nikdo to tam neuvidí a pak si tam pověsíme třeba fotky ze svatby."
"Máš pravdu, miláčku!" klidně odpověděl.
Po chvíli jsem musela obraz své nové domácnosti usměrnit znovu: "Broučku, do obýváku se ty trofeje taky nehodí. Podívej máme ho laděný do oranžova, ta myslivost by tu přímo bila do očí. Já si myslím, že bychom myslivosti měli vyhradit chodbu, je v ní hodně dřeva, to se přímo vybízí, každá návštěva si ty trofeje může v klidu prohlédnout a místa tu snad máš dost."
Chvíli se tvářil nechápavě, jako bych právě zradila podstatu našeho vztahu. Pokusila jsem se o pozitivní přístup příkladem: "Až přijede na návštěvu tvůj bratránek, pukne závistí. Ta jeho přítelkyně mu v bytě nedovolí ani malou trofej. A ty je tu budeš mít všechny na očích a pohromadě!"
Zabralo to! Trofeje visí v chodbě. Obrovská vycpaná hlava divočáka s otevřenou mordou děsí všechny mé kamarádky, které k nám přijdou na návštěvu. Radši ať jednou za čas děsí je, než aby každé ráno děsila mě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Když jde váš muž do lesa na čekanou, vy...

mu vynadáte, že si vás nevšímá! 23.5% (4)
jste ráda, že nebude doma a otevřete si láhev vína! 35.3% (6)
jdete s ním! 41.2% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama