Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Myslivecká dražba

30. října 2017 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Miluju plesovou sezónu! Jednak se ráda na plesy hezky oblékám, a jednak se v ty večery cítím znovu obletovaná svým manželem. Všímá si mě, tančí se mnou a kupuje mi tombolu.
Ještě před svatbou jsme byli pozvaní na jeden myslivecký ples, kde se jako hlavní cena tomboly dražila o půlnoci zvěřina. Ten rok to byl jelen sika. Chodili jsme kolem něho celý večer a říkali si: "Ten by se nám tak hodil na svatební tabuli!"
O půlnoci si můj zelený chlap spočítal peníze v peněžence a já dostala povolení dražit náš plánovaný svatební oběd stylem: "Drž se při zemi, až zavelím, už nepřihazuj!"
Začalo se na dvou tisících. Předhánělo se nás pár, až jsme zbyli v dražbě dva. Výhru jsem už viděla před sebou, když v tom přišel povel: "Už nepřihazuj, ten jelen víc rozhodně nestojí!"
Smutně jsem se z dražby stáhla. Dražení jelena však neskončilo! Zničehonic se přidal nějaký mladý mysliveček, evidentně posilněný alkoholem více než by snesl, a svoje finance rozhodně nešetřil. Jelena vydražil za dvojnásobnou cenu.
Svatební oběd si ten můj musel nakonec slovit sám (a byl rád). A ten mysliveček? Nezáviděla jsem mu ani jelena, ani prázdnou peněženku, ani kocovinu následující den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Když jde váš muž do lesa na čekanou, vy...

mu vynadáte, že si vás nevšímá! 23.5% (4)
jste ráda, že nebude doma a otevřete si láhev vína! 35.3% (6)
jdete s ním! 41.2% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama