Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Poprvé na čekané

2. října 2017 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Kdy mě ten můj myslivec vzal poprvé s sebou do lesa na čekanou? Ještě za svobodna. Byl to od něj jeden z prvních pokusů mě do myslivosti zasvětit. Snad si myslel, že se nadchnu pro les stejně jako on.
Celý život jsem milovnice zvířat, takže pohled na lesní mýtinku, kde se to při západu slunce hemží srnčím (napočítali jsme 19 kusů) se mi ohromně líbil. Jenže...
"Podívej na toho srnce, jaký má vidličky, ten je lovnej!" povídá mi najednou a opatrně vytahuje náboje z kapsy.
"Si děláš srandu? To budeš jako dneska střílet? Přede mnou? To krásný zvíře, plný života?" zděsím se já. "A to ho pak budeš jako vyvrhovat? No nepočítej, že ti s tím pomůžu! Ani vidět to nemůžu! Kdybych věděla, že chceš střílet, tak nikam nejdu!"
"Miláčku, klid! Ten srnec akorát ubližuje srnám. Je to špatnej genetickej materiál. Já ho slovit musím!" snaží se mě získat na svou stranu.
Chvíli mi to v hlavě šrotuje... Chudáci srnky při říji mají trpět, protože já nechci vidět umírat toho lovného srnce? Ještě se nějakou dobu zaobírám představou, jak ten srnec jede v našem novém čistém autě na zadní čisté sedačce, protože kufr máme zaskládaný jinými krámy. Nakonec se dohodneme, že zavřu oči, vyvrhnutí se mě týkat nebude a jen přežiju cestu autem se srncem v zádech.
Můj myslivec se začal usmívat, že mě donutil aspoň k nějaké myslivecké akci. Nabil, zamířil a... srnec utekl. Měla jsem z toho škodolibou radost a dlouho jsem na čekané se svým myslivcem nebyla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Když jde váš muž do lesa na čekanou, vy...

mu vynadáte, že si vás nevšímá! 23.5% (4)
jste ráda, že nebude doma a otevřete si láhev vína! 35.3% (6)
jdete s ním! 41.2% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama