Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Myslivecké nákupy

13. listopadu 2017 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Jednou jsme s manželem vyrazili na výstavu, mimo jiné se tu vystavovala i myslivost (jak jinak, že...?) a dalo se tu sehnat spousta věcí jako oblečení, kožená vodítka a obojky pro psy, dalekohledy apod. Ten můj chlap se hrozně těšil, že si pořídí nový myslivecký oblek. Uznala jsem, že by se mu doopravdy hodil. Zároveň jsem se bála, aby nestál víc než třeba na e-shopu. Na výstavách bývají ceny někdy pěkně vyšponované.
V hale s myslivostí se z mého muže stal rozzářený zelený skřítek. Chodil od stánku ke stánku, zkoumal nové myslivecké vybavení, dalekohledy i zbraně. Když byl u stánku s optikou přes půl hodiny, už jsem se vážně nudila. Popošla jsem k jiným stánkům - jak jinak než s oblečením. Prodávali krásné dámské myslivecké klobouky. Vyzkoušela jsem si jeden, abych věděla, jak bych vypadala jako "myslivkyně". Prodavačka si hned všimla, že mi je velký, a podala mi krásný klobouk v mé velikosti. Klobouk mi ohromně slušel! Prohlížela jsem se v zrcadle a čekala, až ten můj myslivec dorazí od optiky, aby mě taky viděl. To jsem se načekala! Až mi bylo trapně!
"Broučku, koukej jaký mají krásný klobouky!" sdělila jsem mu nadšeně, když konečně přišel ke mě.
"Pěkný," řekl, aniž by si mě všimnul. "Že bych si pořídil nový?" a znalecky se dal do přehrabování komínků z klobouků.
"Tady jsou jen dámské klobouky!" povídám nabručeně. "Pánské jsou hned vedle."
"Aha," usmál se rozpačitě a přešel se přehrabovat do vedlejšího pultu. Když konečně všechny klobouky přebral a občas si nějaký vyzkoušel, zhodnotil celou kloboukovou akci slovy: "Doma mám lepší."
"Jé... tobě to sluší!" konečně se na mě otočil a zaregistroval mě! "A ten klobouk by se ti hodil, viď? Až se mnou zase půjdeš do lesa..." Klobouk mi koupil.
"Nechceš si zkusit nějaký oblek? Támhle u stánku mají celkem pěkné," nadhodila jsem původní účel, za kterým jsme na výstavu přijeli.
Podíval se na mě zničeně. Pánské myslivecké klobouky byli evidentně jeho denní nákupním maximem - aspoň co se týká oblečení. "Koupím si ho na netu."
A tak jsme odjeli bez pánského mysliveckého obleku, zato s dámským mysliveckým kloboukem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké maso máte nejradši?

Srnčí, jelení, dančí 48% (12)
Divočák 20% (5)
Bažant, divoká kachna 4% (1)
Zajíc 8% (2)
Jezevec 20% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama