Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Kocour je škodná

12. února 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Měli jsme doma kocoura a fenu. Kocour - nalezenec se u nás usídlil o rok dříve, než jsme si domů přinesli štěně ohaře. A tak naší fence dlouho nepřišlo soužití psa a kočky divné. Jenže...
Kočka je škodná. Tedy pro myslivce. Nerada bych urazila doma chované britské modré kočky a jim podobné. Škodnou se nazývají kočky - tuláci bez domova, které se volně pohybují v honitbě a loví drobné ptactvo a zvířectvo a nemají v přírodě přirozeného nepřítele. Tyto kočky se bohužel musí v přírodě uměle regulovat, jinak by naše fauna dopadla stejně jako např. na Novém Zélandu.
Otázkou u nás zůstávalo, kdy si naše fena uvědomí, že kočka se loví, a jak pak zareaguje na našeho kocoura.
"Uvědom si, že naše fena kocoura možná jednou zakousne!" varoval mě můj manžel.
Uvědomovala jsem si to. I to, že za to fenu budu muset pochválit, ačkoliv ji spíš budu chtít něčím seřezat. Doufala jsem, že se to nestane u nás doma a v mé přítomnosti. Pokud se to někdy stane...
Jak naše fena rostla, začala po polích prohánět kočky a štěkala na ně přes plot. Náš kocour se stále nestresoval. Na naší zahradě ho fena nechávala bez povšimnutí. Pouze když páníček kocoura pohladil, nebo se mu kocour stulil na klín, fena žárlila.
Ve výcviku přišel na řadu kozlík (na aporty) a spousta myslivců ho obaluje zvířecí kůží (pes se tak naučí nenačínat aportovanou zvěř). Náš kozlík měl potah z kůže kočičí. Hned první den po výcviku zažil náš kocour šok. Jakmile ho naše fena uviděla, rozběhla se k němu, srovnala si ho mezi přední tlapy a jeho krk se pokoušela nacpat si do mordy. Kocour ztuhnul jako socha a třeštil na mě své obří medové oči. A já ho nesměla zachránit!
Fena naštěstí nebyla ani dost vyzrálá, ani dost velká, aby si z kocoura udělala aport, a tak ji brzy přestal bavit. Pustila ho nepoškozeného.
Kocour dostal do života cennou lekci. Už si na fenu dával pozor a tulit se chodil hlavně ke mě a nejvíc, když pán s fenou odešli do lesa.
Každý den jsem trnula, jestli se kocour dožije dalšího rána. Musím říct, že přežil i poslední výcvik na lesní zkoušky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakého máte psa?

slídiče 17% (9)
ohaře 41.5% (22)
barváře 5.7% (3)
honiče 9.4% (5)
norníka 26.4% (14)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama