Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Barvářské vybavení

12. března 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Pár dní před lesními zkouškami si můj myslivec vzpomněl, že potřebuje vlastní barvářské vybavení pro fenu - vodítko a obojek, které jsme si doteď půjčovali od našeho cvičitele. Čas zajet si do našeho mysliveckého obchůdku samozřejmě neměl. Musela jsem se na nákup vypravit sama. Naložila jsem fenu do auta pro případ, že bych si potřebovala okamžitě ověřit velikost obojku. Manžel mě náležitě poučil, jak takové barvářské vybavení vypadá a že vodítko potřebuje mít asi deset metrů dlouhé. Tak dlouhé vodítko jsem sice nikdy neviděla, ale doufala jsem, že pánové v obchodě budou mít s lesními zkouškami a barvou své zkušenosti.
Obojek pro ohaře jsem vybrala hned. Vodítka mi ukázali dvě, ze světlejší kůže a z tmavší kůže. Líbilo se mi víc to tmavší. Ladilo k barvě obojku.
"A je to vodítko dlouhé deset metrů?" zeptala jsem se spíš pro jistotu a naivně si myslela, že barvářská vodítka pro ohaře měří úplně normálně deset metrů.
Prodavač se na mě koukal jako z jara: "Deset? Tak dlouhé vodítko tu nemáme. Standardně mívají barvářská vodítka kolem šesti metrů..." A hned se podíval do počítače na desetimetrová vodítka. Úspěšný nebyl. Zavolal na radu svého syna, také myslivce a psovoda.
"Deset metrů je zbytečně dlouhých. Těch pět - šest bývá tak akorát," přesvědčoval mě syn.
Věřila jsem jim, deset metrů se mi také zdálo moc. Ale instrukce od manžela jsou instrukce od manžela. Pro jistotu jsem mu zavolala, jenže jako na potvoru nezvedal telefon. Co teď?
Řešili jsme s prodavači přání mého zeleného muže. Kde vzal tu desetimetrovou informaci, proč apod. A pak nás napadla spásná myšlenka - domluvit se s naším kynologem. Kdo jiný ví lépe než náš cvičitel, na co si naše fena navykla při práci. Prodavači se s cvičitelem už dávno znali. Zavolali mu, vše si vysvětlili a cvičitel bez problému odsouhlasil šestimetrové vodítko.
Doma jsem před manžela položila obojek a vodítko: "Deset metrů neměli, tak jsem vzala šest. Prý to stačí."
"Hmm...," tvářil se pochybovačně, "to ti řekli prodavači?"
"To mi řekli všichni! I náš cvičitel!"
"Vy jste mu volali?" a nejistě těkal očima.
"Když jsi nebral telefon ty, zeptali jsme se jeho..."
Šestimetrové vodítko nakonec pochopitelně stačilo. Na lesních zkouškách fena při barvě excelovala a můj myslivec ani nestačil zvedat nohy, jak ho fena táhla. Co by tam dělal s desetimetrovým odstupem od feny opravdu netuším. Vyšlo také najevo, že o tom desetimetrovém vodítku mu neříkal ani náš cvičitel. Kde manžel sebral tuto informaci, se mi dodnes nepřiznal. Možná má jen tak špatný odhad... :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakého máte psa?

slídiče 17% (9)
ohaře 41.5% (22)
barváře 5.7% (3)
honiče 9.4% (5)
norníka 26.4% (14)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama