Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Jakože cože...?!?

9. dubna 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Opět jsem jednou souhlasila, že se zúčastním honu jako psovod. Mému myslivci to tak celkem vyhovovalo. Posadili ho na kraj lesa jako střelce a já se s fenou vydala prohledávat honitbu společně s dalšími honci.
Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Každá vyháněla zvěř v jiném terénu. Skupina, se kterou jsem šla já, si povahově celkem sedla. Bavili jsme se společně o psech a myslivosti. Občas jsme narazili na nějaké srnčí a podařilo se nám vyhnat lišku ke střelcům (už to má kmotra za sebou). Také jsem se dozvěděla, že podle hospodáře bychom mohli narazit na skupinu zhruba dvaceti divočáků. Při té představě jsem se zděsila, ale zatím nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo stát.
Najednou slyšíme ránu za ranou. Palba jako z kulometu. Zastavili jsme se a chvíli poslouchali. Snažili jsme se odhadnout směr, odkud střely vycházely. Pak jsme s určitou úlevou konstatovali, že druhá skupina honců zřejmě našla to stádečko divokých prasat.
U výřadu nastalo překvapení. Místo očekávaných divočáků v několika řadách tam na čestném místě ležela liška a dva kňourci.
"Na co jste pustili tu kanonádu?" zeptala jsem se svého manžela.
"Jakou kanonádu?" To jsme nestříleli my," odpověděl mi rozmrzele můj myslivec. "Ta druhá skupina honců s sebou měla petardy!"
? ! ? ! ?
Nevím, jaký názor máte vy. Podle mě petardy do lesa nepatří. A k myslivosti už vůbec ne!Nerozhodný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterých mysliveckých zkoušek si u svého psa nejvíc ceníte?

Vlohové 14.3% (3)
Vodní 0% (0)
Podzimní 19% (4)
Lesní 23.8% (5)
Všestranné 42.9% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama