Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Cena útěchy - 2. část: Kde byla pravda

7. května 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Myslivecký hon předcházející inkrimované tombole mě poměrně dost vyčerpal, takže jsem se těšila na sprchu a postel. Ale připadalo mi neslušné odcházet z myslivecké chaty ještě před tombolou. Navíc se ve mě ozývaly hráčské vášně.
Když jsem pak v ceně útěchy rozpoznala zrzavého kocoura, glosovala jsem situaci pro svého muže: "Tys jim dal našeho kocoura?"
Spolusedící u stolu tu větu slyšeli a tázavě se na mě dívali. Vysvětlila jsem jim, že náš kocour vypadal stejně, zrzavý, velký, s obříma medovýma očima. Nedávno se k nám do ulice přimotal toulavý kocour a ohromně se tomu našemu podobal. Na první pohled se lišili pouze v tom, že ten náš nosil na krku černý obojek. A jako na potvoru se tihle dva kocouři skamarádili a vídali jsme je, jak se spolu kočkují a dovádějí. Hráli si dost nepředvídatelně a často blízko silnice. Našemu kocourovi se ty hry bohužel staly před časem osudným. Jako cenu útěchy tedy to ráno střelili myslivci toho druhého kocoura - tuláka.
Po skončení předávání cen tomboly jsem se rozloučila a odešla domů dát si zaslouženou a toužebně očekávanou sprchu. Voda mě nakonec tak osvěžila, že jsem se nacházela v ještě bdícím stavu, když se domotal z myslivecké chaty můj muž.
V přímo božské náladě mi ještě za tepla vyblekotal, jak všichni myslivci věří, že nám zastřelili kocoura.
"Doufám, že ´s jim to vysvětlil?" zeptala jsem se. Nechtěla jsem, aby se chlapi ze sdružení cítili vůči mě provinile.
"No," kroutil se můj zelený muž, "nejdřív jsem je v tom nechal trochu podusit. Ale nakonec jsem jim to řekl."
Jestli ale "nakonec" vypadali všichni v myslivecké chatě jako můj manžel, nikdo z nich si pravdu o kocourovi nepamatuje! :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterých mysliveckých zkoušek si u svého psa nejvíc ceníte?

Vlohové 15% (3)
Vodní 0% (0)
Podzimní 20% (4)
Lesní 20% (4)
Všestranné 45% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama