Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Moderní technika

18. června 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Už jste někdy přemýšleli, jak jsme žili před pár lety, když mobily, tablety a počítače nepropojovaly sociální sítě a svět se zdál ještě velký? Ani myslivci neměli tolik možností jako teď, kdy si kupují dalekohledy s nočním viděním a nahráváním. Tehdy si chlapi skutečně museli jít sednout na posed a čekat, i když se chtěli jen podívat, co jim chodí "na kupu".
To dnes se myslivost dá pohodlně provozovat i z domu. Stačí fotopast, která odesílá fotky na email!
Můj myslivec si také jednu pořídil. A od té doby drží každou chvíli v ruce tablet a zírá do emailu na fotky. Vše konzultuje s dalšími myslivci (telefonicky samozřejmě) a oni se zase s ním dělí o fotky z jejich fotopastí. A to klidně několikrát za večer, takže to u nás doma vypadá jako telefonická ústředna.
Když spolu domluví, říkám si, konečně došlo taky na mě a ten můj se mi trochu pověnuje a pokecá i se mnou. Vždycky doufám! A vždycky naletím!
Chvíli můj zelený muž skutečně projevuje zájem a mluví se mnou. Vzápětí se mu nenápadně objeví v ruce znovu tablet a jeho oči sjedou k obrazovce. Co kdyby se "na kupě" během deseti minut náhodou něco změnilo, že. A pokud změnilo, telefonická ústředna začíná nanovo.
Ano, nemůžu si stěžovat, že bych chlapa neměla v tu chvíli doma, ale bohužel je pro mě duchem nepřítomen. A jeho hlasité a nadšené řvaní do mobilu mě spíš přivádí k myšlence, že kdyby seděl na posedu u lesa, měla bych doma aspoň klid. Úžasný
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolik vám bylo let, když jste se začali pohybovat v mysliveckých kruzích?

0-14 let 62.5% (20)
15-30 let 28.1% (9)
31-45 let 6.3% (2)
46-60 let 0% (0)
61 let a víc 3.1% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama