Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

"Jsem vegan" - vzletná úvaha

2. července 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Možná mám takouvou kliku na náhodné komentáře typu "jsem vegan" nebo "jsem vegetarián" jen já, ale v poslední době mě tato tvrzení blýskla do očí hned několikrát. A neunikl tomuto slovnímu spojení ani můj blog.
V prvé řadě chci zdůraznit, že proti veganům a vegetariánům nic nemám. Naopak! Dlouho jsem se vegetariánskou stravou sama živila a nepohrdnu jí ani teď. Uznávám to jako životní styl a věřím, že kdo se zajímá o to, co jí, má šanci na zdravější život.
Co ale neuznávám - extremismus. A to v jakémkoliv případě. A tím hůř, pokud je člověk o něčem skálopevně přesvědčen a stále a stále má potřebu projevu, i když se to zrovna nehodí, a cpe svůj názor do všeho a každému.
Pokud se pod článkem o kastraci koček objeví komentář "jsem vegan", považuji to za absolutně nerelevantní komentář k tématu. Článek přece pojednává o zabránění přemnožení koček, a ne jestli kastrovaná kočka lépe chutná upečená.
Je ale klidně možné, že podobné komentáře mají působit jako podprahová reklama. Čím víc si jich budeme všímat, tím víc s tímto stylem života budeme souhlasit a zajímat se o něj.
Ve světle aktuálních událostí ohledně myslivosti (většinou podpořené médii toužících po akci) se na tento zelený koníček dívá spousta laiků jako na něco zvráceného, co narušuje mírumilovnost přírody a zvířátek. Myslivci střílí zvířata (pak je nedejbože jedí), cvičí psy (a to na nevinných zvířatech, které nic netuší), nosí zbraně (a pak s nimi někoho střelí) a dělají spoustu věcí, které by přece normální člověk nikdy neudělal. A když pak mysliveckou činnost nějaký "chytrý" fotograf šikovně nafotí a přidá k tomu trefný manipulující komentář, vznikne další protimyslivecká aféra a z každého nepoučeného laika ihned "lovu-lesu odborník", aniž by si cokoliv o tématu zjistil.
Tak si říkám, že veganství a vegetariánství je životní styl. A myslivost se za životní styl dá také považovat. Nestálo by za úvahu psát pod různé články absolutně nerelevantní komentáře "jsem myslivec"?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik vám bylo let, když jste se začali pohybovat v mysliveckých kruzích?

0-14 let 60.6% (20)
15-30 let 30.3% (10)
31-45 let 6.1% (2)
46-60 let 0% (0)
61 let a víc 3% (1)

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 2. července 2018 v 9:56 | Reagovat

Souhlasim s tebou, dokud se me lidi nezeptaj, nebo mi nenabidnou kus masa, tak o mem veganstvi nevi.
Na otazku "a ty jsi ten vegan" odpovidam jen "ano". Kdyz to lidem staci, tak fajn, kdyz se chtej ptat, taky fajn. Ale abych jim neco hustila do hlavy, to me fakt nebavi :D

2 Sakamakiya Mononoke-Maka Sakamakiya Mononoke-Maka | E-mail | Web | 16. července 2018 v 18:19 | Reagovat

To bych nedokázala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama