Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

4 x 4

13. srpna 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Terénní auta k dnešním myslivcům začínají neodmyslitelně patřit. Nejinak to vnímá i můj zelený chlap. Auto s náhonem na všechna čtyři kola bylo také prvním autem, které jsme si jako pár pořídili. Nejdřív jsem si naivně myslela, že manžel takové auto potřebuje pro výkon povolání. Aspoň mi to tak vysvětloval. Pravda se samozřejmě ukázala "u přátel zeleného údolí". Manžel se mohl bez problémů pohybovat autem po honitbě a cokoliv dovézt (krmivo) nebo odvézt (pašíka) z lesa.
Ani já jsem si na auto nemohla stěžovat. Při svém nízkém vzrůstu jsem konečně zažila, co to znamená mít v autě přehled.
Další "teréňáček", se kterým jsme měli co do činění, bylo vypůjčené terénní červené autíčko a pohon 4 x 4 se zapínal ručně. Jeli jsme s ním do Krkonoš na svatbu mé kamarádky a já řídila - krásné svezení! Jelikož jsme vůbec netušili, kam máme dojet, spolehli jsme se na navigaci. Jak jsme se přibližovali k horské chatě (našemu cíli cesty), připadala nám cesta zajímavější a nesjízdnější. Dle navigace jsme se správně přibližovali k cíli, ale čím blíž chatě jsme byli, tím víc nám terén hrozil, že do chaty nedorazíme.
"Jak tudy mohli projet ostatní svatebčani s normálními auty?" hromovala jsem v duchu a dávala pozor, abych někam nezapadla.
Najednou se můj chlap zhrozil. Před námi se rýsovala děsivá vyvýšenina. Zapnul mi 4 x 4 a potichu vyhrkl: "Myško, jestli ti to teď chcípne, už se odsud nedostaneme!"
Ani jsem nepípla a dbala jeho rady.
Do chaty jsme dorazili v pořádku. Jen se všichni divili, odkud jsme se to vynořili.
No...kochali jsme se přírodou a přehlédli značku, tak nás navigace vedla nejkratší cestou.
Ale zpátky už jsme jeli bezpečně po asfaltce.
Třetí autíčko s terénními vlastnostmi používá můj muž do lesa a do práce. Má také tématickou mysliveckou barvu, takže se ho můj zelený chlap nechce vzdát. Já mu přezdívám "traktor", protože se mi hrozně špatně řídí. Tak ho má můj chlap jen pro sebe.
Na tomto autíčku jsme se přesvědčili, že ani s teréňákem nevyjedete všechno. Jednou v zimě odjel můj myslivec zakrmit zvěř. Všude spousta sněhu a závěje. Ale nebála jsem se o něj, vždyť terén dobře znal a měl dobré auto. Jenže...
Utekla hodina, dvě, tři, pak se setmělo...
Přece mi neřekl, že by se ještě někde zdržel, rekapitulovala jsem si manželův odjezd.
Konečně se objevil doma promrzlý jak rampouch.
"Co se stalo?" ptala jsem se ho, když jsem se ho snažila rozmrazit alkoholem podávaným vnitřně.
Pomalu se začal rozmlouvat: "Normálně tím terénem do krmelce jezdím skoro popaměti. Dneska jsem viděl jen bílou tmu! Zapadl jsem do závěje."
"A dál?" povzbudila jsem ho.
"Co by. Zavolal jsem kamarádovi s traktorem, ať mě vytáhne. A než dorazil, lítal jsem kolem auta a snažil se trochu odházet sníh. Tak jsem promrz´."
Teréňáky jsou pro myslivce zkrátka dobrá auta, ale skutečný traktor je někdy lepší varianta! Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste, aby se váš potomek stal myslivcem?

Ano 69.2% (9)
Ne 15.4% (2)
Nevím 15.4% (2)

Komentáře

1 Laluš Laluš | 13. srpna 2018 v 21:46 | Reagovat

Jsem manželkou předsedy mysliveckého spolku, tudíž vaše příspěvky mě jsou tak blízké a známé. Někdy bohužel. Například auta 4x4, o jiném se u nás ani neuvažuje, ale je fakt, že se s nimi jezdí skvěle, když funguje navigace a všechno ostatní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama