Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Netradiční hon

20. srpna 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Rodiče mého muže měli u domu zahradu s altánem a v rohu té zahrady kurník a ohrádku pro slepice. Naše fena si už od malička zvykla na jejich zahradu i na slepice, které ji sice zajímaly, ale nikdy se na ně přes plot nedobývala. Vnímala jsem jako přirozenou věc, že se fena pohybuje po té zahradě bez našeho dohledu. Nevadilo to ani tchýni s tchánem.
Jednou jsem je navštívila s fenou (bez manžela). Pili jsme v klidu kávu uvnitř domu, zatímco fenu jsme vypustili na zahradu. Asi po půl hodině jsem vykoukla z okna, abych fenu zkontrolovala. Uviděla jsem ji u altánu, jak táhla něco tmavého. Kde vzala takovou hroudu hlíny, pomyslela jsem si a snažila se dál ostřit.
"Slepice!" vyjekla jsem a hnala se ven za fenou.
Venku jsem zblýskla tři bezvládné slepice vyrovnané u altánu. Fena nikde.
"Ke mně!" křičela jsem a hledala, odkud se fena vynoří.
Slepice - ty živé - se pohybovaly po celém obvodu zahrady a snažily se schovat do vzrostlých tůjí.
Fena ke mně vítězoslavně nesla další slepici.
"Aport!" křikla jsem spíš pro jistotu. "Pusť" řekla jsem, když přede mnou fena sedla. Čtvrtá slepice přežila. Na další aport jsem fenu už nepustila.
Tchán mezitím zavřel zbylé pobíhající slepice zpátky do ohrádky a sešli jsme se nad netradičním výřadem.
Netušila jsem, jestli mám fenu za její výkon pochválit, nebo jí vynadat. Pernatou má přece nosit živou. Na druhou stranu ty slepice neměla komu přinést, když na zahradě nikdo nebyl.
Tchýni nezbylo nic jiného než slepice ihned zpracovat. S tchánem jsme zatím zkoumali stav ohrady a jak se slípky dostaly ven. Možná ta ohrádka nebyla úplně dovřená, ale s jistotou to dodnes nevíme.
Fena si nakonec zasloužila pochvalu. Po "odborné pitvě" slepic jsme kromě pár zlomenin křídel našli pouze krvavé sraženiny u srdce. Fena tedy slepice nezardousila, ani je jinak nezamordovala. Chcíply z leknutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste, aby se váš potomek stal myslivcem?

Ano 69.2% (9)
Ne 15.4% (2)
Nevím 15.4% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama