Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Bronzová trofej

10. září 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Jednou se můj myslivec vrátil z lesa s výrazem právě korunovaného a osvíceného krále.
"Střelil jsem jelena!" řekl mi doma a už vybíral čestné místo na zdi, kam pověsí trofej. Samozřejmě až po myslivecké výstavě trofejí. Ten jelen totiž měl podle všech myslivců, kteří ho viděli, splňovat podmínky minimálně na bronzovou cenu, ne-li na stříbrnou. Z jednoho parohu vzrostla koruna a ze druhého pěkná vidle.
Na výstavu jsme se pochopitelně chtěli s manželem podívat. Nejen proto, aby se můj chlap dmul pýchou před svým jelenem, ale abychom viděli i ostatní trofeje.
Jakmile se výstava zahájila, začaly manželovi pípat SMS od známých a všechny říkaly totéž: "Ten tvůj bronzový jelen je červený." (V laické řeči to znamená, že manžel jelena ještě střílet neměl.)
V mém zeleném muži to vřelo: "To snad není možný! Všichni mi potvrdili, že jelen má aspoň na bronzovou cenu! To mi snad někdo vyměnil dolní čelist! Já toho jelena vezmu na posouzení k dalšímu odborníkovi!"
Podívat se na výstavu jsme nakonec nejeli. A asi dobře, že tak! Můj myslivec se za pár dní uklidnil a dnes si sám ze sebe dělá srandu.
Ten střelený jelen u nás visí na čestném místě na zdi a jeho paroží zabírá ze všech manželových trofejí nejvíc místa. Ani se nedivím, že s takovým parožím není pro myslivce snadné rozpoznat jelenovo stáří. Ale myslivecké stanovy se prostě mají dodržovat a jeleni mladší pěti let se střílet nemají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste, aby se váš potomek stal myslivcem?

Ano 69.2% (9)
Ne 15.4% (2)
Nevím 15.4% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama