Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Krvavé Vánoce

17. září 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
Můj zelený chlap mě pár dní zpracovával, že ví o šestileté špičkové všestranné feně ohaře, která by potřebovala nový domov.
"Nebylo by super, kdybychom vyrazili na hony, já s tou všestrannou a ty s naší fenou?" maloval mi to.
Nakonec jsem souhlasila, protože jinak bych to měla do smrti na talíři, ale za podmínky tříměsíční zkušební lhůty. Pokud by soužití nás čtyř nefungovalo, najdeme té všestranné feně jiný domov.
Naše nová obyvatelka, krásná tmavá ohařka, si u nás pomalu zvykala. Vypadalo to, že by se do našeho chodu života mohla zapojit nastálo. Na procházky jsem už brávala dvě velké feny. Náš tryskáč donutil tu všestrannou k rychlejšímu pohybu v poli, takže rychle získala kondici na hony. Všestranná zase učila naši fenu lépe pracovat se zvěří - hlásit a vystavovat.
Jakmile se místní myslivecká smetánka dozvěděla, že manžel má špičkovou pracovní fenu, okamžitě ho zvali jako psovoda na své VIP hony. Vracel se z nich nadšený - tolik zvěře a skvělá práce feny!
A to byl právě kámen úrazu!
Já s naší fenou jsme totiž na tyto VIP hony zvané nebyly. Mě to zas tak nevadilo, ale vysvětlete dominantní mladé feně, že pán najednou upřednostňuje tu druhou.
Naše fena na všestrannou žárlila a jak mohla, utiskovala ji a dávala jí najevo, kdo tu má "domovské právo".
Vyvrcholení vztahu našich fen se odehrálo na Štědrý den. Můj myslivec s nimi odešel ven trochu je pocvičit a unavit, aby od nich byl večer klid. Po nějaké době, co se nevraceli, jsem vykoukla na zahradu, jestli už nejsou tam. Můj muž seděl na zahradě, ruce a oblečení od krve. Jedna fena od krve zadownovaná vedle něj, druhá od krve zavřená v kotci. Úplný horor!
Vyběhla jsem ven a zjišťovala škody. Nejdříve u svého vyšokovaného chlapa. Jelikož ze sebe nevypravil souvislou větu, mohla jsem se jen domýšlet. Po rychlé prohlídce jsem zjistila, že je pokousaný jen na rukou a zřejmě ne nějak moc, ale krev měl všude. Nahnala jsem ho do sprchy a šla zatím prohlédnout psy. Naše fena měla pár ranek, které nepotřebovaly ošetřující zásah. Krev na ní evidentně nepatřila jí. Zato špičková všestranná fena to schytala! Kromě kousanců, které by se zahojily bez mého zásahu, jsem objevila poměrně velký plát stržené kůže na přední tlapě. Dva až čtyři stehy by ta rána snesla. Jenže v domě na mě čekala ještě přesně nedefinovaná práce se zeleným chlapem, co strká ruce mezi dva rvoucí se psy. Rozhodla jsem se. Všestranné feně jsem ránu ošetřila dezinfekcí a lokálními antibiotiky. Na šití nezbyl čas. Odumřelou strhlou kůži za pár dní odstřihneme a na tlapě se jí vytvoří neosrstěná tvrdá jizva, která jí v životě ani v práci bránit nebude.
Vrátila jsem se ke svému myslivci. Některé rány ještě krvácely a zašít by se určitě daly, ale i tady jsem nakonec zvolila jinou variantu. Rány jsem ošetřila a nalepila na ně mašličky. Nakonec jsem mu obě ruce od prstů k předloktí zavázala obvazem. Štědrý večer jsem tak trávila s lazarem, který se vzpamatovával ze šoku.
Za dva dny se nám feny porvaly znovu. Tentokrát jsem tu všestrannou vezla na rentgen. Naštěstí se jí nic nestalo, kromě dalších šrámů a pohmožděnin od zubů naší feny.
Doma jsem svému zelenému muži sdělila, že nervy mám jen jedny a že tříměsíční zkušební lhůta ještě neuplynula. Všestranné feně jsme museli najít vhodného pána. Manželovi myslivečtí kamarádi si sice klepali na čelo, proč radši nedáme pryč naši fenu, která rozhodně nedosahuje a nikdy dosahovat nebude takových pracovních kvalit. Ale dohoda mezi mnou a mých chlapem zněla jasně. Taky jsem si myslela, že o špičkovou fenu se přihlásí víc zájemců a vybereme pro ni toho nejlepšího pána - aktivního myslivce, ideálně bez dalších psů, který neholduje drsným kynologickým praktikám. Chtěla jsem, aby fena měla pána, který si ji bude vážit, a upotřebení, ze kterého budou mít oba radost. Proč by taková skvělá fena měla trpět u nás pod nadvládou naší žárlivky?!?
Vhodného mysliveckého pána jsme našli brzy. Odjezd fenky jsme s manželem obrečeli, ale občas se s nimi vídáme na honech. Když je vidím, vím, že jsme udělali správnou věc.
Můj zelený muž se poučil a s podobným návrhem na dva psy už nepřišel. Na druhou stranu aspoň ví, co to znamená mít špičkového pracovního psa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chtěli byste, aby se váš potomek stal myslivcem?

Ano 64.3% (9)
Ne 21.4% (3)
Nevím 14.3% (2)

Komentáře

1 hotmail.com login hotmail.com login | E-mail | Web | 17. září 2018 v 9:54 | Reagovat

Awesome post thank you for sharing this information.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama