Tímto blogem se snažím s nadsázkou vypořádat s různými situacemi, které při soužití s myslivcem nastaly.

Vniknutí na cizí pozemek

1. října 2018 v 9:00 | Vaše zelená manželka
V létě jsem u nás na zahradě pořádala malou oslavu. Můj myslivec se samozřejmě potřeboval na chvilku vypařit, ale fenu nechal se mnou a našimi hosty na zahradě. Feně se ani nikam nechtělo. Moc dobře ví, že od návštěv dostává pamlsky. (Svíčka jedna rozmazlená!) Po pár dobrých soustech se většinou odsune na kraj zahrady, lehne a hlídá, aby jí něco neuniklo.
S návštěvou jsme se bavili a feny si dál nevšímali. Co by se taky na naší zahradě mohlo stát?
Návštěva mě najednou upozornila, že na mě asi někdo volá. Já nic neslyšela, ale radši jsem se šla podívat do zadní části zahrady. Za plotem stál soused, fena na zahradě, v mordě kuře a po zemi peří!
Náš soused chová slepice - nic zas tak zvláštního. Vlastní i kohouta, který pravidelně kokrhá od pěti od rána na celou ulici, takže se v létě s otevřeným oknem nevyspíme. A právě to léto soused zkoušel, jestli se mu z nějakého vajíčka vylíhne kuřátko. A povedlo se - jedno jediné kuře! Piplal si ho, aby mu pěkně rostlo, pouštěl ho i se slepicí po celé své zahradě a kuře se drželo své mámy. Po čase se začalo osamostatňovat, a tak se jednou vydalo skrz horizontální mezírku plotu na naši zahradu. A fena okamžitě zareagovala.
Bála jsem se sousedovy reakce. Přece jen to bylo jeho opečovávané kuře a já zatím nevěděla, jestli ho naše fena skrz plot třeba neprotáhla. Ale peří se válelo jen v místě, kde jsem fenu našla s kuřetem v mordě, a fena mi hned ochotně ukazovala stopu kuřete od plotu k místu jejich osudného střetu. Chyba tedy nevznikla na naší straně.
Korunu situaci nasadil náš druhý soused, co celý incident vidět: "Jo, jo, kuře vniklo na cizí pozemek!"
Předala jsem chcíplé kuře sousedovi, ten se zabarikádoval v domě a několik dní nás stěží pozdravil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a kančí...?

Se šípkovou! 57.1% (4)
Se zelím! 42.9% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama